GM2-HA20B30CE-60-200W(With brake)(SetรวมDriver+สายConnector3เมตร)
SKU : GM2-HA20B30CE-60
0 Sold
Quantity
4 items available
Short Description
SAS AC SERVO MOTOR GM2-HA20B30CE-60 200W(With brake)(SetรวมDriver+สายConnector3เมตร) Specification : Model : GM2-HA20B30CE-60 SAS Servo Motor GM2 Series Driver : Driver : GD1-20BPA Communication : RS485 Communication Based on MODBUS , CANopen communication Accessibility : JOG operation, factory reset, alarm record, load inertia identification, automatic tuning, etc. Driving Type : AC Servo Motor Rated Voltage : 220V Rated Speed : 3000 rpm Rated torque [Nm] : 0.64 Maximum torque [Nm] : 1.91 Rated current : 1.7 A Interface : PulSE Motor Frame Size :60 Rated Output Power :200W Encoder Type: 17-Bit absolute magnetic encoder Shaft Type: key way with screw hole Oil Seal: yes Ins : F IP rating : IP65 Brake:YES Brake rated voltage : DC 24V±10% Brake holding torque [Nm] : 0.38 Cable connector : 3M Weight : 1.26 kg
Brands: SAS
Categories: Servo Motor
Wishlist
SAS AC SERVO MOTOR GM2-HA20B30CE-60 200W(With brake)(SetรวมDriver+สายConnector3เมตร)
Specification :
Model : GM2-HA20B30CE-60
SAS Servo Motor GM2 Series
Driver : Driver : GD1-20BPA
Communication : RS485 Communication Based on MODBUS , CANopen communication
Driving Type : AC Servo Motor
Rated Voltage : 220V
Rated Speed : 3000 rpm
Rated torque [Nm] : 0.64
Maximum torque [Nm] : 1.91
Rated current : 1.7 A
Interface : PulSE
Motor Frame Size :60
Rated Output Power :200W
Encoder Type: 17-Bit absolute magnetic encoder
Shaft Type: key way with screw hole
Oil Seal: yes
Ins : F
IP rating : IP65
Brake:YES
Brake rated voltage : DC 24V±10%