GM1-HA40B30CS-60-400W( Set รวม Driver + สาย Connector )
SKU : GM1-HA40B30CS-60
0 Sold
Quantity
6 items available
Short Description
SAS Servo Motor : GM1-HA40B30CS-60-400W( Set รวม Driver + สาย Connector ) Specification : Model : GM1-HA40B30CS-60 SAS Servo Motor GM1 Series Driver : Driver : GD1-40BPA Communication : RS485 Communication Based on MODBUS , CANopen communication Accessibility : JOG operation, factory reset, alarm record, load inertia identification, automatic tuning, etc. Driving Type : AC Servo Motor Rated Voltage : 220V Rated Speed : 3000 rpm Rated torque [Nm] : 1.27 Maximum torque [Nm] : 4.45 Rated current : 2.6 A Interface : PulSE Motor Frame Size :60 Rated Output Power :400W Encoder Type: 17-Bit absolute magnetic encoder Shaft Type: key way with screw hole Oil Seal: yes Ins : F IP rating : IP67 Brake: No Cable connector : 3M Weight : 1.3 kg
Brands: SAS
Categories: Servo Motor
Wishlist
SAS Servo Motor : GM1-HA40B30CS-60 ( Set รวม Driver + สาย Connector )
Specification :
Model : GM1-HA40B30CS-60
SAS Servo Motor GM1 Series
Driver : Driver : GD1-40BPA
Communication : RS485 Communication Based on MODBUS , CANopen communication
Driving Type : AC Servo Motor
Rated Voltage : 220V
Rated Speed : 3000 rpm
Rated torque [Nm] : 1.27
Maximum torque [Nm] : 4.45
Rated current : 2.6 A
Interface : PulSE
Motor Frame Size :60
Rated Output Power :400W