GM2-HA20B30CS-60-200W(SetรวมDriver+สายConnector3M)
SKU : GM2-HA20B30CS-60
0 Sold
Quantity
7 items available
Short Description
SAS Servo Motor : GM2-HA20B30CS06-60(SetรวมDriver+สายConnector3M) Specification : SAS Servo Motor GM2 Series Driver : Driver : GD1-20BPA Communication : RS485 Communication Based on MODBUS , CANopen communication Accessibility : JOG operation, factory reset, alarm record, load inertia identification, automatic tuning, etc. Driving Type : AC Servo Motor Rated Voltage : 220V Rated Speed : 3000 rpm Rated torque [Nm] : 0.64 Maximum torque [Nm] : 1.91 Rated current : 1.7 A Interface : PulSE Motor Frame Size :60 Rated Output Power :200W Encoder Type: 17-Bit absolute magnetic encoder Shaft Type: key way with screw hole Oil Seal: yes Ins : F IP rating : IP65 Brake : No Cable connector : 3M Weight : 0.8 kg
Brands: SAS
Categories: Servo Motor
Wishlist
SAS Servo Motor : GM2-HA20B30CS-60(SetรวมDriver+สายConnector3M)
Specification :
SAS Servo Motor GM2 Series
Driver : Driver : GD1-20BPA
Communication : RS485 Communication Based on MODBUS , CANopen communication
Driving Type : AC Servo Motor
Rated Voltage : 220V
Rated Speed : 3000 rpm
Rated torque [Nm] : 0.64
Maximum torque [Nm] : 1.91
Rated current : 1.7 A
Interface : PulSE
Motor Frame Size :60
Rated Output Power :200W